Możemy zaproponować Państwu wykonanie dowolnej formy wtryskowej w bardzo konkurencyjnej cenie. Jednocześnie krótkie terminy oraz wysoka jakość usług poparte wieloletnim doświadczeniem i wiedzą wyróżniają nas na tle konkurencji.

Wyceny wykonania formy dokonujemy na podstawie modelu 3D w formacie CAD, rysunku technicznego lub dostarczonego do naszej firmy modelu.

Możemy też na Państwa życzenie sporządzić projekt formy wtryskowej i zasymulować proces wtrysku tworzywa.

Zapraszamy do kontaktu!

NASZA OFERTA PRODUKCJI I SERWISU FORM WTRYSKOWYCH

PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA FORM WTRYSKOWYCH

Zaprojektujemy i wykonamy dla Państwa dowolną formę wtryskową
i wykonamy ją z najwyższą precyzją i z najlepszych materiałów.

PRZEGLĄDY FORM WTRYSKOWYCH

Oferujemy Państwu pełny serwis form wtryskowych, które zapewnią ich długie i niezawodne funkcjonowanie. W ramach serwisu zapewniamy czyszczenie gniazd,
smarowanie części ruchomych oraz wymianę zużytych elementów.

REGENERACJA FORM WTRYSKOWYCH

Zajmujemy się również regeneracją form wtryskowych.
W razie potrzeby jesteśmy w stanie dorobić zużyte elementy ruchome
lub uzupełnić ukruszenia poprzez naspawanie i frezowanie.

MODYFIKACJE FORM WTRYSKOWYCH

Jesteśmy w stanie dokonać modyfikacji konstrukcji formy wtryskowej jak i zmienić wygląd elementu gotowego powstającego w formie.

ZASTOSOWANIE PRODUKOWANYCH PRZEZ NAS FORM WTRYSKOWYCH

Produkowane przez nas formy wtryskowe wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu takich jak:

 • motoryzacyjna – produkcja elementów wyposażenia pojazdów, silnika, osłony zewnętrzne
 • budowlana – wytwarzanie elementów elektrycznych, elementów stolarki okiennej i drzwiowej, uchwytów
 • elektroniczna – produkcja uchwytów, zacisków, obudów, gniazd
 • chemiczna – produkcja opakowań, narzędzi
 • spożywczej – produkcja opakowań, zastaw jednorazowych
Formy wtryskowe dla przemysłu samochodowego, spożywczego, chemicznego, budowlanego, elektronicznego.

Jedną ze specjalności naszej firmy jest produkcja elementów z tworzyw sztucznych. Nasza wtryskownia tworzyw sztucznych to nie tylko nowoczesne maszyny, pozwalające na realizowanie zleceń Klientów z największą precyzją i w ustalonym terminie, ale również kadra wykwalifikowanych pracowników. Współpracując z renomowanymi na rynku producentami korzystamy tylko z odpowiednich i wysokogatunkowych tworzyw w różnych kolorach, co umożliwia nam pełne dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb każdego z Państwa.

Co oferujemy?
Jako doskonale wyposażona narzędziownia, jesteśmy w stanie przygotować dla naszych Klientów precyzyjnie wykonane formy wtryskowe. Dzięki temu możemy aktywnie przysłużyć się zwiększeniu tempa oraz ekonomiczności produkcji. 

Nasza narzędziownia w szczególny sposób dba o wysoką jakość przygotowywanych produktów. Narzędzia wykorzystują więc układy funkcjonalne, dzięki którym możliwe jest dostosowanie charakteru i sposobu ich pracy do indywidualnych oczekiwań.

Do wykorzystywanych układów zaliczyć należy:

 • gniazda formujące,
 • układy: wlewowy, chłodzenia i wypychania,
 • części prowadzące oraz ustalające połówki formy,
 • napęd (segmentów i płyt),
 • obudowa.

Wiele uwagi przywiązujemy również do samego projektowania tego typu rozwiązań. Jako nowoczesna odlewnia doskonale wiemy, że w dużym stopniu to od właściwie przygotowanego projektu zależy, czy produkt końcowy będzie sprawny i pozwoli naszym Klientom efektywnie realizować procesy produkcyjne.

Produkcja
W związku z zachowaniem analogicznej budowy w przypadku wszystkich, przygotowywanych przez naszą odlewnię produktów, również sam proces produkcji wygląda podobnie. Rozpoczyna się od upłynnienia tworzywa, z którego wykonana zostanie wypraska. W takiej też postaci (płynnej) tworzywo zostaje wtryśnięte do przygotowanego odlewu. Należy wówczas odczekać, aż pod wpływem stopniowo obniżającej się temperatury powróci ono do postaci stałej. Dopiero wówczas możliwie jest zdjęcie bloków formy. Ostatnim etapem jest oczywiście staranne czyszczenie uzyskanego narzędzia, co pozwoli usunąć pyłki i drobne zanieczyszczenia z powierzchni kształtki.

Co przetwarzamy?

Pracujemy w oparciu o różne materiały, dając tym samym możliwość wykorzystania rozmaitych tworzyw – w pełni odpowiadających swoimi właściwościami oczekiwaniom względem produktu końcowego. Tworzywa wykorzystywane w naszej firmie to przede wszystkim:

 • poliamid PA, PA6, PA6 GF30, PA66,
 • polipropylen PP,
 • polietylen PE, LDPE, HDPE,
 • polistyren PS,
 • kopolimer ABS,
 • poliwęglan PC,
 • poliformaldehyd POM.

Natomiast wśród wykorzystywanych przez nas tworzyw amorficznych znajdują się: polimetakrylan metylu, polistyren, kopolimer oraz poliwęglan.

Projektowanie i proces produkcji
Podstawowym celem naszej firmy jest produkowanie wyrobów, odpowiadających w pełni potrzebom Klientów. Dlatego też dostosowujemy swoje działania do indywidualnych wymagań każdego z Państwa, tworząc projekt i konstrukcję, a także wykonując na miejscu próby produkowanych przez nas narzędzi. W naszej firmie najpierw skupiamy się na tym, aby dokładnie poznać oczekiwania, po czym przystępujemy do tworzenia rysunku technicznego i realizacji zlecenia. Dobieramy odpowiednie materiały i produkujemy detale przy użyciu wtryskarek działających w oparciu o nowoczesne technologie. Wykonujemy również wyroby na podstawie form dostarczonych nam przez Klientów, a nasza narzędziownia jest do Państwa dyspozycji w każdym momencie – możecie wynająć ją na cele własnej produkcji. Wtryskarki sterowane są komputerowo i zapewniają wydajne działanie, co pozwala nam realizować zlecenia szybko i z optymalną precyzją.

Obróbka form wtryskowych
Oprócz produkcji, zajmujemy się również obróbką form wtryskowych, również w przypadku, gdy stworzona przez nas forma uległa uszkodzeniu w czasie eksploatacji. Dysponujemy maszynami konwencjonalnymi i CNC, dzięki którym jesteśmy w stanie spełnić wszelkie oczekiwania każdego Klienta. Od pomysłu, przez wykonanie projektu i produkcję, aż do przeglądów, napraw i konserwacji wyrobów – możecie Państwo liczyć na kompleksowe usługi, dostosowane zawsze w pełni indywidualnie do potrzeb każdego Klienta.

Jako doskonale wyposażona narzędziownia, jesteśmy w stanie przygotować dla naszych Klientów precyzyjnie wykonane formy wtryskowe. Dzięki temu możemy aktywnie przysłużyć się zwiększeniu tempa oraz ekonomiczności produkcji.